مصاحبه تلویزیون چین با رضا پهلوی
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
مصاحبه تلویزیون چین با رضا پهلوی
مصاحبه تلویزیون چین با رضا پهلوی پسر شاه ايران مصاحبه پسر محمدرضا شاه مصاحبه پسر محمدرضا پهلوى رضا پهلوى مصاحبه شبكه cc tv با رضا پهلوى
سعيد 1اسفند1391سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن ضمن اعتراض شدید به پخش مصاحبه فرزند شاه، اطمینان دارد اقداماتی از این نوع حداقل ناشی از عدم آگاهی به واقعیات ایران امروز از سوی برخی مدیران این شبکه می باشد.
سفارت ایران در پکن با صدور یادداشتی، اعتراض شدید خود را به وزارت امور خارجه چین به خاطر پخش مصاحبه از سوی شبکه تلویزیون دولتی این کشور با فرزند شاه مخلوع ایران اعلام کرد.

به گزارش ایرنا: سفارت جمهوری اسلامی ایران همچنین در این رابطه بیانیه مطبوعاتی نیز منتشر کرد.

متن بيانيه سفارت ايران: صبح امروز شبکه دولتی CC TV در اقدامی غیرقابل درک به گفت و گو با فرزند شاه مخلوع ایران مبادرت ورزید.

این مصاحبه در نوع خود بی سابقه و معنا دار بود. پدر وی که با کودتای استعماری آمریکا قدرت خود را بر مردم مظلوم ایران تحمیل کرده بود با انقلاب اسلامی ضد استعماری مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) در سال 1359 از قدرت خلع و از ایران فرار کرد.

این بیانیه می افزاید: برای مردم ایران بسیار تأسف بار و غیرقابل تحمل است که مدیران تلویزیون دولتی چین به چنین اقدام غیر مسئولانه ای در حمایت از فردی که در سه دهه گذشته از هیچ تلاشی حتی اقدام مسلحانه و تروریستی علیه ملت ایران فروگذار نکرده و هیچ جایگاه و موقعیتی نه تنها در داخل بلکه خارج از ایران هم ندارد، دست زنند. بدیهی است این نوع اقدامات یادآور برگ های پوسیده تاریخ سیاه استعمار آمریکا در خاورمیانه بوده و می تواند شبهاتی از همراهی با سیاست های غرب در افکار عمومی مردم ایران ایجاد نماید.

در بخشی دیگر از بیانیه سفارت ایران آمده است: این اقدام، دخالت آشکار در امور داخلی ایران تعبیر گردیده و مغایر با نص صریح حقوق بین الملل و اصول سیاست خارجی مسالمت آمیز جمهوری خلق چین است. سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن ضمن اعتراض شدید به پخش مصاحبه یاد شده، اطمینان دارد اقداماتی از این نوع حداقل ناشی از عدم آگاهی به واقعیات ایران امروز از سوی برخی مدیران این شبکه می باشد. لذا، از مسئولین محترم دولتی و حزبی انتظار می رود مانع تکرار اقداماتی از این نوع که می تواند تبعات منفی بسیاری برای دو کشور داشته باشد، شوند.| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 52
target="_blank">
«««<-صفحه بعد-> <-CurrentPage->/<-TotalPages-> <-صفحه قبل->»»»

CopyRight © 2011 - 2013
skysat Group , All Rights Reserved
تمامی حقوق متن ها و تصاویر متعلق به سایت اسكاى ست می باشد و
استفاده از آن ها با لینک دادن به سایت مجاز می باشد.

ثبت نام در سايت
ورود به پنل کاربرى
نام کاربرى :
رمز عبور :

لينك دوستان
پيوند هاى روزانه
آرشيو سايت
موضوعات سايت
آخرين مطالب
بهترين هاى سايت
آمار و اطلاعات
» بازديد امروز : 3529
» افراد آنلاين : 4
» بازديد ديروز : 411
» بازديد ماه : 11455
» بازديد سال : 63282
» کل بازديدها : 601716
» مجموع اعضا : 95
» تعداد مطالب : 552
» تعداد نظرات : 57
امكانات سايتدر اين سايت
در كل اينترنت


تماس با ما

Language